Těšíte se na miminko? TOTO je nepříjemná realita, která přijde s ním

Těšíte se na miminko? TOTO je nepříjemná realita, která přijde s ním

Po narození miminka se údajně více než polovina čerstvých rodičů začíná častěji hádat!

Nepříjemná realita

Hádky jsou sice součástí každodenního života, ale když přijde na svět náš potomek, radost z očekávání vystřídá nepříjemná realita. Během devíti měsíců se mění partnerská nálada. Ke konci těhotenství přibývá stres z nepoznaného. Rodiče se sice připravují na kurzech, jak pečovat o dítě, ale jak však vyřešit partnerský a rodinný život, když do něj vstoupí nový člověk se naučit nedá. Všechno je už pouze na dvojici rodičů.
novorozeně po porodu

Rodičovství není jednoduchá záležitost

Mnozí mají pocit, že idyla, která sálá z rodinných fotek, a z filmů o miminkách je skutečná. Prvorodička si často vůbec neuvědomuje, že narození dítěte znamená konec plnohodnotného nočního spánku. A to není všechno. Představa, že dvojici dítě spojí a utuží vztah je zcela odlišná od skutečnosti. Právě naopak. Podle posledních průzkumů se běžný pár bez dětí, který žije ve společné domácnosti hádá přibližně sedmkrát denně. Od malých hádek po velké hádky bez kompromisu. Po narození dítěte je to až jedenáctkrát! Nárůst je až o 40 %. Jde o velkou zátěž na psychiku. A proč jsme vlastně na sebe tak naštvaní? Protože se nám zcela otočí denní režim.
botičky na oblečení

Dítě rozbije náš předešlý stereotyp

Hádáme se kvůli disciplíně, domácím pracím. Partneři mají o výchově dítěte odlišnou představu. Muž se ženou řeší spánek drobečka, co má na talíři a proč. Kromě složení stravy i finance, které se kvůli dítě musely utratit. Mužům překáží přemíra koupených hraček, ženě spíš, že jsou rozházené po bytě.  Partneři, kteří jsou zvyklý trávit spolu čas o samotě a v klidu si budou muset zvyknout na nedostatek intimity a ani po sexuální stránce to nebude žádný šlágr. Můžete se milovat až za hrob, prvních pár měsíců od narození dítěte to však nebude vůbec vidět. To nám věřte.

Author Avatar
by pi4.cz