Podnikání je radost nebo starost?

Podnikání je radost nebo starost?


Lidé chtějí v dnešní době podnikat hlavně z jednoho důvodu, protože po nějaké době může být člověk finančně nezávislý a podnikání může prosperovat skoro bez zásahu majitele. K tomu je ale velice dlouhá, ne jednoduchá cesta.
 mladí zaměstnanci.jpg
Klady a radosti
Velkým kladem může být poměrně dobrá časová nezávislost. Nejste nuceni být v práci například 8 hodin, ale můžete si svůj čas rozvrhnout tak, jak potřebujete. Dalším kladem je také to, že vyděláváte jenom na sebe a všechny peníze jdou vám. Podnikání může být určitě i radostí. Mnoho lidí bere svoje podnikání jako zábavu. Proč tomu tak je? Pokud podnikáte v tom, co vás baví, tak je to pro vás koníček a může vám to dělat opravdu velkou radost.
 
Starosti
S podnikáním máte i svoje starosti. Velkou starostí může být to, že potřebujete pro své podnikání neustále zákazníky. Pokud chodíte do zaměstnání, tak máte nějakou fixní mzdu, s kterou můžete každý měsíc počítat. V podnikání nic takového nemáte, tedy jeden měsíc můžete vydělat velkou částku a druhý měsíce skoro nic. Je potřeba v tomto případě myslet na zadní vrátka a odkládat si peníze bokem. Proč? Pokud se dostanete do situace, kdy se vám opravdu v podnikání nebude dařit, tak můžete využít vaši finanční rezervu. Další starostí je problém s časem. Hlavně v začátku budete potřebovat opravdu hodně času na rozjezd podnikání. Velkou starostí jsou také finance. Na rozjezd budete potřebovat nějaký kapitál. Můžete ho získat tak, že si vezmete v bance půjčku a musíte počítat se splátkou (každý měsíc). Lze se tedy dostat do nepříjemné finanční situace, kdy nebudete mít na splácení. Je potřeba si opravdu dobře rozmyslet, jestli zvládnete měsíčně splácet kolem 15 000 Kč. V tomto případě si najděte nějakého finančního poradce, který vám pomůže. Další starostí může být i místo podnikání. Pokud se rozhodnete si pronajmout nějaký prostor, tak musíte počítat s dalším výdajem.
 zápisky do sešitu.jpg
Pokud chcete podnikat, je potřeba si zvážit veškeré pro a proti. Každý člověk nemá vlohy na podnikání. Jestli se rozhodnete podnikat, tak vám držím palce, ať se daří!

Author Avatar
by pi4.cz