Vyrobte si originální svíčku

Vyrobte si originální svíčku

Svíčka vydává jiné světlo, než jsme tomu zvyklý od elektrických lustrů a lamp. S její pomocí tak snadno vykouzlíte neopakovatelnou atmosféru.  S její pomocí tak může umocnit atmosféru romantické večeře, koupele nebo milování. Svíčky si dnes každý může vyrobit. Pokud se chcete pustit do výroby svíček v domácích podmínkách budete si muset něco z knih nebo internetu nastudovat, aby byl výsledek takový, jaký čekáte.
Parafínová nebo gelová nebo přírodní?
 mystická svíčka
Tuhé svíčky jsou ze směsi tuhých vosků. Při výrobě gelových budete využívat gel a v obojích případech lze používat barviva. Pokud nepatříte mezi příznivce syntetických věcí vyrábět můžete ze včelího vosku. Je k dostání v té nejjednodušší variantě v podobě placek, do kterých vložíte knot a pak už jen zarolujete jako palačinku.

Nepřidělejte si práci
Při výrobě svíček se nevyhnete tomu, aby vám tu a tam upadl kus vosku, ukáplo barviv apod. Myslete na to s předstihem a dobře si připravte pracovní prostor. Pokud bude třeba rozehřát vosk používejte k tomuto účelu vyhrazený hrnec a míchátko v což se může proměnit třeba stará vařečka.
srdce ze svíček
Výrobci myslí na vše
V závislosti na typu vyráběné svíčky budete potřebovat knot, vosky, barvivo, vůni, plíšek na zajištění knotu. Pohodlně si můžete zakoupit připravené balíčky které obsahují vše co při výrobě budete potřebovat často i spolu s návodem.

Svět se nezboří
Učení dělá mistra, a proto ani vy nepropadejte panice, když se to hned napoprvé nepovede, jak byste si přáli. Někdy nezbyde než se obrnit trpělivostí a zkoušet znova a znova.

Pozor na bezpečnost
Pokud budete pracovat s horkým voskem vždy tak konejte z dosahu malých dětí. A samozřejmě není od věci připomenout, že zapálená svíčka by nikdy neměla hořet bez dozoru. Zejména gelové svíčky ozdobené sušenými květy a jinými věcmi hořlavými věcmi by se mohli snadno vznítit.

Author Avatar
by pi4.cz