Vy ještě nemáte myčku?

Vy ještě nemáte myčku?

Myčka na nádobí k nám poprvé nakoukla už před devadesátým rokem. Byla vak velmi nedostatkovým a drahým zbožím. V současné době se snad nachází v každé moderní kuchyni a to nejen proto, že je to spotřebič dostupný jak cenově, tak i množstevně. Vybírat můžeme z řady značek a kategorií. V nabídce jsou myčky volně stojící i vestavné. S různými parametry, aby nám vyhovovala jak její velikost, tak praktičnost.
nádobí ve dřezu
V čem spočívá její kouzlo?
–          rychlé a jednoduché řešení pro většinu špinavého nádobí,
–          úspora času i energií,
–          volba programů přesně podle našich představ,
–          kvalitně umyté a vysušené nádobí, které je připraveno opět k použití.
umyté skleničky
Každý, kdo se myčce v minulosti bránil s tím, že ji nepotřebuje, avšak neodolal tlaku okolí a dnes ji má, lituje, že si tento spotřebič nepořídil již dříve.
Paradoxně se často ženy zdráhaly pořídit tohoto šikovného pomocníka, byť samy ruční mytí nádobí nesnášejí. Nevěřily totiž tomu, že stroj dokáže odstranit nečistoty a třeba i připáleniny stejně, jako dvě lidské ruce s houbičkou a saponátem.
Moderní myčky jsou vybaveny řadou funkcí, které se neustále vylepšují tak, aby byly co nejšikovnějším a nejpraktičtějším řešením pro každou domácnost. Díky mycím tabletám se celý proces také velmi urychlí.
nádobí na myčce
Jaké jsou hlavní plusy moderních myček nádobí?
Kromě lepšího pocitu z uklizeného prostoru a více času na oblíbenější činnosti dokáže myčka
–          pojmout i několik sad nádobí najednou,
–          nabídnout řadu mycích programů včetně intuitivního, který zvolí úsporné využití vody i elektřiny, které zajistí rychlý mycí program, ale i intenzivní či program s poloviční náplní,
–          efektivně umýt nádobí, které lze rovnou opět používat, nebo uklidit,
–          díky variabilním košům, které lze přizpůsobit různým typům nádobí, uložit vše, co potřebujeme,
–          odložit start a načasovat mytí na dobu, kdy potřebujeme.
Kdo ještě nad pořízením myčky váhá, měl by vědět, že na trhu se nachází velká spousta modelů, v cenových hladinách od zhruba pěti až do sta tisíc korun. Můžeme si tak vybrat přesně podle svých finančních možností, ale i požadavků, kdy u luxusních modelů se dbá kupříkladu také na design a další prvky, jako je automatické otevření dvířek po ukončení programu a podobně.

Author Avatar
by pi4.cz