V souznění s přírodou

V souznění s přírodou

Rozhodli jste se založit si vlastní bydlení, máte plnou hlavu účtů za elektřinu nebo už prostě chcete být soběstační. Důvodů proč uvažovat nad změnou dodavatele energie je spousta. Proč ale nezvolit takového dodavatele, který je tady celou dobu s námi a nic od nás nechce. Řeč je o slunci již dávno víme, že jeho paprsky lze využívat jako zdroj energie. Jenže většině z nás se nechce řešit zdlouhavé zajišťování vlastní domácí elektrárny.
solární panely.jpg
Dnes již nejde o nic složitého. Stačí mít potřebné propočty a výsledné panely. Na ty jde již dnes získat dotace. Tudíž vás nepřijdou ani příliš draho.
Jedná se tedy o ostrovní foto voltaické články . Ty nám pomohou dosáhnout potřebné samostatnosti. Není třeba žádné přídavné elektrárny, pokud umístíme články na místo, kde je po většinu dne světlo. Bohatě nám pokryje naši spotřebuje elektrické energie a ta, která se nestihne spotřebovat se uloží do baterie. Následně ji lze využít ve dnech, kdy je zataženo.
Solární panely nám přinášejí po dlouhé době zdroj energie, který myslí „zeleně“. Už více nemusíte podporovat spalování fosilních paliv, anebo cpát sta tisíce do kapes obrovských konglomerátů. Můžete být absolutně soběstační a nezávislí.
Pokud by se člověk obával o cenu nemusí mít strach. Stejně jako v každé úspěšné branži i zde funguje silná konkurence, kde se firmy předhánějí o tom, jaké panely poskytnou, aby měly co největší zisky, a hlavně aby získali loajální zákazníky.
světla žároviček.jpg
Ale ani v rámci solárních panelů není vše tak růžové, jak se zdá. Solární panely jsou sice unikátním zdrojem energie, avšak minimálně v ČR nejsou všechny dny slunné, takže tento zdroj energie není stoprocentně efektivní. Navíc vyšší počáteční investice se ne vždy musí vyplatit.
Zvažte tedy zda máte větší hospodářství nebo jen rodinný dům, kdy solární panely můžou působit jako rozmar a špatně investované finance.

Author Avatar
by pi4.cz