Hlavně v horkém létě přijde vhod mít na zahradě alespoň malý bazén. Sice v něm mnoho temp neuděláte, ale k ochlazení to bude stačit více než dostatečně. Ovšem i malé bazény, natož pak větší vodní plochy, je nutné důkladně ošetřovat a zbavovat nečistot a různých druhů bakterií. Pokud byste na to občas zapomínali nebo se na to vykašlali úplně, mohli byste si říkat o malér. Mikrobi se totiž hlavně v létě ve vodě velice rychle množí a stávají se silnější. V případě kontaktu pak můžete přijít k nepříjemnému svědění kůže a dalším zdravotním nepříjemnostem. Proto byste tomu měli předejít používáním bazénové chemie.
Chlór nebo kyslík?
Mezi standard se řadí dezinfekce na bázi chlóru i kyslíku. Která je však lepší? Na to není jednoduché odpovědět. Obě možnosti jsou dostatečně efektivní a dokáží si poradit jako s nepříjemnými mikroby, tak třeba i s řasami, které se občas mohou v bazénové vodě vyskytnout také. Prostředky s chlórem mají tu potíž, že ve vodě mírně zapáchají. Navíc mohou dráždit jedince, kteří disponují citlivější pokožkou. Kyslíkové preparáty takové problémy nemají, jsou však o něco dražší.
Zábava
Čistota vody je samozřejmě tím nejdůležitějším, ale to by měla být samozřejmost. Nejedná se o žádný komfort, například od plovoucího baru nebo skluzavky. Tyto prvky se v bazénech běžně používají, a to i v těch domácích, které jsou situovány na zahradě. Pochopitelně hodně záleží na tom, zdali máte velký bazén, nebo jen menší krcálek. Dle toho byste pak měli bar i skluzavku vybírat. Existují totiž v mnoha rozměrových variantách. Velice užitečným bazénovým příslušenstvím může být i solární sprcha. Ta slouží jak k osvěžení, tak i ke smytí nečistot z těla před koupáním. Jedná se o daleko efektivnější způsob očisty než využívat domácí koupelnu. Sprchu na zahradě oceníte hlavně ve chvílích, kdy se vás bude chtít najednou koupat více. Fronta před koupelnou totiž není nic, po čem by člověk toužil.