Svět je otevřený všem, kteří se ho nebojí

Svět je otevřený všem, kteří se ho nebojí


Nedělejte z komára velblouda a raději se naučte spoléhat sami na sebe. V mnoha ohledech se vám to vyplatí. Peníze totiž opravdu nejsou pro život tak důležité, jak se nás o tom snaží přesvědčovat různé reklamy, banky a skuteční vládci tohoto světa. A na světě existuje hodně lidí, kteří se bez nich dokáží dost dobře obejít. Ovšem k tomu, abyste si vyrazili na skvělou dovolenou, se nemusíte stát revolucionáři ani poustevníky. Bude vám k tomu stačit jen malá revoluce ve vašem osobním životě.

opuštěný přívěs

Prostě zkuste jednou své volno prožít jinak. A abyste to udělali levně, tak to rozhodně nemusí být doma u bazénu anebo u obecního rybníka. Pokud však vodu máte rádi, můžete si ji vychutnat třeba na jihu či na severu Evropy anebo kdekoli jinde na světě, kde vám má tamější kultura a příroda co nabídnout.

vozidlo na dálnici

A pokud pojedete po vlastní ose, tak si můžete vybrat zcela libovolně, nezávisle na nabídkách v katalozích cestovních kanceláří. A k takové svobodě vám stačí pouhé čtyři kola automobilu doplněného o tažné zařízené vw touran a obytný přívěs. Pravda je sice taková, že svobodně můžete cestovat naprosto bez čehokoli, i bez prostředků, jak dopravních, tak finančních, ovšem pokud se nechcete obávat o svou existenci a mít přece jen nějaké jistoty, jako je třeba střecha nad hlavou, pak je cestování s karavanem tou pravou volbou.

cestovní karavan

Stačí nasednout a vyjet. Třeba za nějakým konkrétním cílem anebo jen tak naslepo, kam vás to zrovna potáhne. Spát můžete, kdykoli budete potřebovat a jídlo si můžete vzít s sebou do zásoby anebo jej doplňovat průběžně cestou. V dnešní době se dá již všechno všude sehnat. A pokud vám bude Evropa malá, tak klidně můžete zamířit i dál.

Author Avatar
by pi4.cz