Stín na zahrádce

Stín na zahrádce

Takový přesun je jednoduchá věc. Popadnete židličku nebo křesílko, prostě to, v čem relaxujete a přesunete se někam, Kam nesvítí slunce. Jenže ono leckdy není kam. A tu nastupuje nápad, vyrobit si stín uměle. Ono by to stejně chtělo nějaké to lepší posezení. A začne se přemýšlet nad stavbou pergoly.  

Jenže je to spousta práce. Sehnat materiál a další a další věci, nebude lepší najít firmu, která to celé postaví na nohy? A zatímco úporně přemýšlíte nad tímto tématem, přemýšlí druhá polovička o tom, zda zastřešenou, nebo ne.  

oblouková pergola

Tady musíme trošku zabruslit do názvosloví. Jaký je rozdíl mezi altánem a pergolou? Altán mívá boční stěny, třeba jen dřevěné, ale to může mít pergola také. Ovšem altán je zastřešen vždy, což pergola není. Na tu stačí položit trámy a kolem nich vinout nějakou popínavou rostlinu. Taková je proti slunci, ale ne proti dešti. Takže volba je na tom či onom jednotlivci co si vybere a co se mu zdá lepší.  

Nuže, je tedy zvolena patřičná pergola a nyní ještě najít místo, kam ji dáme. V podstatě tam, kam vám to vyhovuje, ale pamatujte, že je lépe mít pod ní pevný podklad, a nemělo by tam zatékat. A také tak, abyste k ní mohli mít snadný přístup.  

moderní pergola

Pokud jste se už pro to vše rozhodli, musíte si zvolit někoho, kdo pergoly vyrábí, nebo prodává. To už je jedno. Pozor na kvalitu materiálu, pořádně si vše překontrolujte, aby vám pak pergola nespadla na hlavu při prvním závanu větru. Jednoho z výrobců naleznete přímo zde, když kliknete na link. Tento prodejce i výrobce v jednom vám zajistí kvalitu, a to se zárukou. Zajistí vám dovoz až do zahrady a klidně se s ním domluvíte i na případné stavbě a popřípadě i položí celou střechu.  

Pak zbývá už jen případná impregnace a nátěr. Ale i toto vám může udělat firma. Nu a pak už stačí jen si upravit vnitřní prostředí dle svého vkusu a už můžete postavenou pergolu používat.  

Author Avatar
by pi4.cz