SEAT Atecu utáhne litr se třemi válci

SEAT Atecu utáhne litr se třemi válci

Značka SEAT na nás v posledních letech chrlí jednu novinku za druhou a poptávka po jejich modelech je i u českých zákazníků vysoká. Zvýšení prodeje v roce 2017 se odráží také ve finančních výsledcích. Po nejlepších hospodářských výsledcích ve své historii, jichž SEAT dosáhl v roce 2016, vzrostl provozní zisk v porovnání se stejným obdobím roku 2016 v prvním pololetí 2017 o 41% a dosáhl rekordní hodnoty 130 milionů Eur. K tomuto výsledku přispěl právě popisovaný model Ateca.

 volant Seatu
SEAT Ateca

 

–        Základní benzínová motorizace 1.0 TSI nabídne stejný výkon jako základní naftová jednotka 1.6 TDI, tedy 85 kW.

–        U této nižší motorizace nelze motor zkombinovat s pohonem všech kol nebo s automatickou převodovkou DSG. I přesto je základní Ateca, která byla vyvinuta ve španělské Barceloně a vyrábí se v českých Kvasinách, milým překvapením. Lze říci, že litrový tříválec je pro středně velké SUV dostačující.

–        Pohotovostní hmotnost je díky absenci pohonu 4×4 a velmi nízké hmotnosti motoru a karoserie pouhých 1280 kg. To má za výsledek dostačující jízdní vlastnosti, protože autem hýbe 115 koní.
motor ilustrace

–        Motor je výborně odhlučněný a jede poměrně tiše. Typický tříválcový projev, a to jak zvukový, tak i výkonový, se projevuje až při vyšším zatížení, kde již motor nemá takovou rezervu, kterou by měl v podobě čtyřválce. Pro běžné použití je motor zcela dostačující. S šestistupňovou manuální převodovkou motor spolupracuje více než skvěle.

–        Výsledkem dobrého sladění motoru, převodovky a hmotnosti vozu je i rozumná výsledná spotřeba, která je 6,9 litrů na 100 kilometrů.

–        SEAT Atecu lze, se standardním uvedeným motorem, pořídit díky akční ceně za 482 000 Kč.

 automobil

Pokud je námi představené vozidlo vozidlem vašich představ, určitě doporučujeme zavítat do vaší nejbližší autorizované prodejny SEAT a tento model si prohlédnou a v případě požádat o zkušební jízdu.

Author Avatar
by pi4.cz