Módní války: Hipsteři útočí

Módní války: Hipsteři útočí

·         Nebuďte ovce
Základem tohoto módního stylu je nevypadat jako ostatní. Džiny, tričko, mikina s kapucí a tenisky jsou sice fajn, ale dokáže to na sebe navléknout kdekdo. Hipster se chce lišit, trochu provokovat. Takže dejte sbohem obchodům se spotřební módou a tričkům, ve kterých jen cestou pro rohlíky potkáte tři další lidi. Prozkoumejte menší obchody ve vašem okolí. Nebojte se výrazných barev, vzorů a střihů. Můžete začít pozvolna, třeba jásavě žlutými botami, zajímavou taškou nebo vzorovanou mikinu. S oblečením a doplňky si hrajte.

oblečení

·         Eko a retro
Milovníci tohoto stylu zbožňují retro. Takže odložte ostych, a vyrazte do second handů nebo k rodičům na půdu. Oblíbená jsou sedmdesátá a osmdesátá léta, ale například i zlaté padesátky. Typickými kousky jsou například trika s nápisy (letí reklamy nebo politická/sociální témata), džiny do pasu, džínové bundy, retro tenisky Adidas nebo boty Dr Martens. Styly se často kombinují, takže se nebojte vzít si k roztrhaným džínám něžnou halenku nebo naopak k formální sukni obléci křivák. Fantazii se meze nekladou. Rozhodně ale dbejte na to, aby bylo oblečení vyrobeno ekologicky, ideálně podle zásad férového obchodu (Fair Trade) a vůbec nemusí být nové. Zkrátka, součástí této módy je i ohled na životní prostředí.

košile

·         Doplňky.
Hipsterská móda je na doplňcích založená. Velkou roli hrají pokrývky hlavy. Klobouky jsou nejen krásné na pohled, ale i praktické. Oblibě se těší i obyčejné pletené čepice. Mezi ženami a dívkami jsou pak velmi populární šátky a čelenky. A šperky! Prim tu hraje originalita nad cenou. Takže si klidně vezměte nápaditou bižuterii nebo náhrdelník po babičce. A opět, nebojte se být sví. Klidně zkombinujte perly s potištěným trikem a teniskami nebo naopak shoďte malé černé za pomoci přívěšku s jednorožcem. Protože hipster, to je hlavně fantazie a odvaha jít svou vlastní cestou.

Author Avatar
by pi4.cz