Jediná chaluha může skrývat velké množství jódu

Jediná chaluha může skrývat velké množství jódu

Chaluha bublinatá neboli kelpa je zelená vodní rostlina, kterou by si měli dopřát všichni, kdo potřebují doplnit tělu jód. Určená je přitom nejen pro lidi, ale také pro psi. Kelpa od Naklíčeno je k dispozici v podobě prášku i tabletek, takže si můžete snadno vybrat to, co vám bude vyhovovat více. Podívejme se ale na to, pro koho je určena a jaká jsou její pozitiva.
 chaluhy na pláži

Kdo by měl kelpu užívat?

Dodávat si pravidelné dávky jódu neuškodí samozřejmě nikomu. Myslete ale na to, že nic se nemá přehánět. Nejlepší je ovšem pro všechny, kteří mají potíže s funkcí štítné žlázy. Stejně tak ale pomůže také při vysokém cholesterolu či krevním tlaku. A skvěle funguje i během zánětů kloubů.
 
Dobrou zprávu máme i pro všechny, kteří chtějí zhubnout. Podporuje totiž metabolismus, díky čemuž může dojít k poklesu tělesné váhy. Rozhodně ale nečekejte, že jen díky ní zhubnete deset kilo. To ale není všechno. Hodně pomáhá také při zvýšené únavě a prospěšná je i pro vlasy a nehty. Jen tak budete mít vlasy a nehty krásné, pevné a vyživené.
 

Máte potíže s nekontrolovatelným přibíráním na váze?

Poruchami štítné žlázy trpí v Čechách velké množství lidí. Nedostatek jódu v těle a špatnou funkci štítné žlázy na sobě nejlépe poznáte v zrcadle. Někteří rychle přibírají, jiní rychle a bez zjevné příčiny hubnou. Dostaví se pravděpodobně také únava v míře, kterou obvykle nepociťujete. Jakmile kterýkoli z těchto příznaků zpozorujete, neprodleně navštivte lékaře.
 kelpa na břehu

Vliv nedostatku jódu v organismu

Ať se nám to líbí nebo ne, minerály potřebujeme. Pokud nebudete doplňovat tento konkrétní, kromě poruch štítné žlázy se mohou dostavit i jiné zdravotní problémy. Dojít může k poruchám nervového systému, neplodnosti, předčasnému porodu, svalové slabosti a může dojít i k vnějším změnám jako je vypadávání vlasů, lámání nehtů apod. Udržte si krásu přirozeným způsobem.

Author Avatar
by pi4.cz