Jak zjistit sílu signálu vašeho Wi-Fi routeru?

Jak zjistit sílu signálu vašeho Wi-Fi routeru?

Za poměrně šikovnou a praktickou pomůcku lze označit aplikaci pro operační systém Android s názvem Wifi Heatmap. Snadno s ní zjistíte pokrytí Wi-Fi signálem ve vašem domě, v bytě, a dokonce i na zahradě, nebo v jejím bezprostředním okolí.
bezdrátový symbol

Jak tento program pracuje?

Vyhodnocení síly signálu Wi-Fi probíhá na základě práce s mapovým podkladem od společnosti Google. Jednoduše si váš dům nebo byt vyhledáte na mapě, podklad je v tomto případě letecká fotografie, a prstem označíte místa, která vás zajímají. Program pak bude vyhodnocovat vámi označenou oblast a sílu signálu poznáte podle barevného odstupňování.
wifi router

Mapování signálu uvnitř domu i v jeho okolí

Ovládání programu je velmi intuitivní a snadné, nejprve musíte povolit vyhledávání vaší aktuální polohy, kde se právě nacházíte. Budete tím mít zároveň usnadněnu práci s hledáním vašeho domu na mapě. Pak si můžete objekt maximálně přiblížit, natočit, případně oříznout. Nakonec budete prstem kreslit po fotografii domu a program vždy po odklepnutí vyhodnotí sílu Wi-Fi.
Síla signálu je dána barevnou stupnicí, nejslabší signál je modrý a podle barevného spektra následují další barvy k větší intenzitě signálu, tedy postupně od zelené, přes žlutou, oranžovou až k červené. Mapa pokrytí signálem často odhalí slabá místa, která mohou způsobit buď nosné zdi nebo příčky, nebo nějaký skrytý bezdrátový vysílač v blízkém okolí.
Měření signálu spočívá v lokalizaci místa uvnitř domu, kde nelze využít GPS lokátor, bohužel není program dostupný v českém jazyce a pracuje pouze na OS Android od verze 5.0. Je ovšem zdarma a bez reklam.  Může vás také zajímat, zda nedochází k problémům s interakcí vašeho Wi-Fi routeru s jinou sítí, k tomu slouží program Wifi Analyzer, který je rovněž dostupný v Google Play. A jestliže byste rádi znali seznam všech dostupných zařízení, která využívají vaši Wi-Fi síť, zjistíte to aplikací IP Tools. 

Author Avatar
by pi4.cz