Jak vybrat ten správný downloader YouTube videí?

Jak vybrat ten správný downloader YouTube videí?

Jednou z nejpopulárnějších internetových stránek je bezesporu YouTube. A není divu, najdeme zde video na jakékoliv téma, které nás jen napadne, ať už se jedná o zvířata, rostliny, vaření, počítačové hry či písničky. Je tedy jen pochopitelné, že někteří z nás zde mají svá oblíbená videa, na která se často dívají.

 

Problém je ovšem v tom, že dané video může být kdykoliv smazáno, ať už autorem, například proto, že se mu již nelíbí, nebo samotným serverem pro porušení smluvních podmínek, nejčastěji pak autorských práv. Ať už je však důvod jakýkoliv, důsledek je jednoznačný: na dané video se už nebudeme moci podívat.

 

youtube1

 

Abychom tomu předešli, je dobrým nápadem si jej stáhnout. To má navíc i tu výhodu, že si jej budeme moci pouštět i ve chvíli, kdy nebudeme mít k dispozici připojení k internetu. Je tedy jasné, že se jedná o rozumné opatření. Otázkou je, jaký downloader YouTube videí použít.

 

Jakmile se totiž začneme po nějakém programu, určeném k tomuto účelu, shánět, zjistíme, že nabídka je poměrně široká. Většina z nich je navíc k dispozici zcela zdarma. Některé z nich také není nutné stahovat – stačí jen najet na danou webovou stránku. Přesto je jasné, že zdaleka ne všechny tyto programy jsou stejně kvalitní. Jak tedy poznat ten správný?

 

youtube3

 

V první řadě je nutné si předem ujasnit, v jakém formátu dané video chceme mít. Je totiž jasné, že žádný přehrávač je nepodporuje všechny, a stejně tak žádný program jej neumožní stáhnout v jakémkoliv z nich. Je tedy potřeba najít takový, který umožňuje stažení v takovém formátu, který potřebujete.

 

Dále je vhodné jej stáhnout z důvěryhodných zdrojů, případně používat nějaký dlouhodobě osvědčený, který má pozitivní recenze. Tím totiž minimalizujete riziko, že si zároveň stáhnete do počítače i virus. Jistě, aktuální antivirový program toto riziko omezí, ale zcela mu nezabrání. Je tedy vhodné být opatrný. Jen tak budeme s výsledkem skutečně spokojeni.

Author Avatar
by pi4.cz