Jak správně umýt auto

Jak správně umýt auto

Auta se u nás myjí už od nepaměti. Lidé si vždycky dávali záležet na tom, aby byl jejich plechový miláček nablýskaný. A mělo to nejednu příčinu.
Někteří z nás pucovali své milované autíčko proto, aby vzbudili závist mezi lidmi, aby ukázali, že je jejich přemísťovadlo lepší než třeba to sousedovic, aby jim ještě více záviděli ti, kdo si auto buď nemohli dovolit z ekonomických důvodů, nebo proto, že dosud trčeli v dobách všeobecného nedostatku kdesi na konci pořadníku.
myčka aut
Jiní se čistili s autem třeba proto, aby z něj odstranili nečistoty, jež by mohly podpořit korozi nebo jiný druh poškození.
Rozumní z našich řad pucovali okna vozů, aby dobře viděli ven a nedošlo kvůli znečištění k nějaké té kolizi, někteří nablýskávali karosérii, aby na její lesk sbalili nějakou tu krasavici,…
Prostě se u nás auta myla, myjí a dozajista i budou mýt. Protože je většině řidičů přinejmenším nepříjemné dělat ostudu vozem zacákaným blátem, a třeba se jim také nechce platit pokutu, mají-li kvůli nečistotě nečitelnou espézetku.
Každý si u nás čistil a čistí auto tak, jak je mu to nejpřijatelnější a nejdostupnější. Kdo je – promiňte mi to slovo – dobytek, zajede někam k řece, rybníku nebo jezeru, aby nakonec odjel s čistým vozem od vody znečištěné jeho saponáty, ropnými produkty a kdo ví, čím ještě. Takového rozhodně nelze velebit za to, jak se o svůj vůz svědomitě stará.
Ovšem ty, kdo čistí svůj vůz tak, jak mají, pochválit lze. A je to i žádoucí. Protože při nenadělají více škody než užitku.
Někteří z našinců zajíždějí do myček a přenechávají tak za své peníze všechny starosti a zodpovědnost jiným. A ti ostatní? Ti, kdo si myjí auto sami doma? Ani těm se nelze posmívat nebo nad nimi ohrnovat nos. Protože mýt správně auto, ta není zase až taková legrace, je to vcelku i kumšt. Protože zkuste se vyznat ve všech těch čisticích prostředcích, jež se motoristům k tomuto účelu v obchodech nabízejí! To chce opravdu přečíst a pochopit hodně všelijakých návodů k použití, to chce hrát si doma na učiněné alchymisty.
houba na auta
Pokud tedy jeden nevsadí na vlastní um a na dávno prověřené rady, jak si auto vyčistit alternativně. A navíc i lacino.
Takový koncentrovaný čistič auta se dá totiž namíchat klidně i jen z obyčejné jedlé sody a tekutého přípravku na nádobí, kapalinu do ostřikovačů lze nahradit směsí vody, technického lihu a prostředku na nádobí, respektive zředěným čpavkem, a k čištění lze využít třeba i šnaps, jímž si nechceme pročišťovat mozek.
A auto máme zase jako ze škatulky. A nehrozí, že bychom si s ním někde uřízli ostudu.

Author Avatar
by pi4.cz