Jak se státi podnikatelem

Jak se státi podnikatelem

Vykašlete se rovnou na kupování zbytečných knih, cédéček, audioknih, filmů a videí, a hlavně internetové kurzy přes skype, které vás nikde neposunou, leda by se jednalo o hloubku vaší peněženky. Dnes máme určitě mnohem lepší možnosti než se o svůj sen jen pasivně zajímat. Kurzy jsou více méně rizikem, avšak je jedno místo, kde je třeba vyzdvihnout spíše tu kvalitu – a to jsou univerzity. Na univerzitách po celé republice probíhají nejrůznější kurzy, nejen pro studenty, o tom, jak správně začít podnikat.

důkladná příprava

Nejsou to jenom holé kurzy a spousta zbytečných řečí, ale je to především osobní přístup a práce v týmu, která je ve světě obchodu toliko důležitá.

 

Od začátku až po startup

Nejenže tam vystoupí spousta zkušených podnikatelů, kteří vám dají plno rad a zejména know-how, které se do začátku hodí každému, kdo by chtěl tak nějak začít podnikat. V malých skupinách si každý může vyšlechtit ten svůj nápad a možná ho na konci kurzu i realizovat. Přece jen možnostem se meze nekladou a může se objevit i nějaký zajímavý investor. Co se týče start-upu a investic, je to taková ošemetná záležitost. Ono nikdy se skutečně nepozná, jak moc velký má daný nápad potenciál. Například největší internetový český portál na sjednávání nejlevnějších letů, který sídlí v Brně, byl na začátku hned několikrát odmítnut, protože se to prostě jako nápad nelíbilo. Nyní má celosvětově přes tisíc zaměstnanců, stále sídlí v Brně a neustále se rozšiřuje. Jeho hodnota přesahuje hned několik desítek milionů a využívají jej lidé už po celém světě.

byznysový plán

Jak poznat dobrý nápad?

To vám nikdo neřekne dopředu. Musíte jej holt zkusit a pokud se uchytí, můžete si připsat maličké vítězství. Je však dobré říci, že ve spoustě případů je to jen zbožné přání, aby byl náš nápad dobrý. Mnohdy se stane, že sice v naší hlavě je to perfektní záležitost, v realitě to však zas taková sláva nebude. Zbývá jen jediné a to zkusit to.

Author Avatar
by pi4.cz