I Vy doma si můžete vyzdobit zeď nádhernou tapiserií

I Vy doma si můžete vyzdobit zeď nádhernou tapiserií

Jistě i vy jste již na hradě či zámku někdy zahlédli tak zvané tapiserie nebo také jinak řečené gobelíny, které zdobí zdi těchto historických budov a jejich nádherných místností. Tapiserie jsou vlastně takovým malým nebo spíše velkým uměleckým dílem. Jde o ruční tkaní nástěnný koberců, jejichž výroba byla vždy rukodělná a byla považována za druh umění. K nám do Evropy se toto umění dostalo sice už někdy v jedenáctém století, ale rozvíjet se začalo až v období gotiky tedy asi ve třináctém století a užívá se vlastně až dodnes.

gobelín

I když tkalcovský stav, na kterém se tapiserie vyrábějí, připomíná spíše paličkování, díky provlékání tak zvaného člunku mezi osnovami nití, jde o tkaní. My se touto starodávnou ruční technikou výroby tapiserií zabýváme a právě proto Vám dnes můžeme nabídnout naše služby. I Vy doma či ve Vaší kanceláři si můžete vyzdobit zeď tímto středověkým uměním a to i v dnešní moderní podobě. Stačí si jen vybrat předlohu a my Vám ji vytvoříme.

Na starých tapiseriích na zámcích a hradech bývají většinou vyobrazeny nejrůznější historické události, bitvy a podobně, ale my Vám můžeme vytvořit tapiserii podle Vašich představ a podle předlohy, kterou si budete přát. A tak si můžete zútulnit Váš obývací pokoj výjevem z nějakého známého velkoměsta či třeba obrazem nějakého Vašeho oblíbeného místa či historickou známou budovou a podobně.

koberec

Naší specializací je prostě ruční tkaní tapiserií a koberců na zakázku podle přání zákazníka. Samozřejmě, že využíváme hned několik druhů metod, a proto Vám můžeme vyjít vstříc také v tomto směru a vytvořit Vám ručně tkanou tapiserii za pomocí rypsové techniky či ruční vázání koberců. Kromě toho, že věnujeme zakázkové výrobě, také samozřejmě restaurujeme, opravujeme a čistíme staré historické tapiserie a dokonale se postaráme i ty, které Vám vytvoříme na zakázku.

Author Avatar
by pi4.cz