Dopřejte si čistou a průzračnou bazénovou vodu

Dopřejte si čistou a průzračnou bazénovou vodu

Měli byste vědět, že voda, kterou napouštíte do Vašeho bazénu, se musí pravidelně kontrolovat. Vlastně už při prvním napouštění byste měli za pomocí testeru zkontrolovat její stav. Důležitým faktorem je hodnota PH vody. Tyto hodnoty se musí pohybovat v přesně stanovených hranicích, a pokud se vychýlí ať už na jednu či druhou stranu je velmi důležité rychle zasáhnout a ošetřit vodu přípravkem určeným k úpravě těchto hodnot.

Přípravky bazénové chemie PH plus a minus jsou určeny k úpravě tohoto faktoru, který má opravdu velký vliv na správné fungování chlorových přípravků, a i proto je důležité jej sledovat. Kontrolovat tyto hodnoty můžete díky kvalitnímu testeru, který najdete v naší nabídce v tabletovém i kapkovém provedení, a který Vám kromě těchto hodnot také ukáže, jestli je v bazénu dostatek chloru.

dítě ve vodě

Ke snížení hodnot tohoto faktoru může dojít v důsledku toho, že napouštíte bazén z některého podzemního zdroje. Tato voda může obsahovat vyšší koncentraci oxidu uhličitého a vykazovat tak více či méně kyselou reakci. Jakmile zjistíte, že došlo ke snížení těchto hodnot, tak ihned použijte přípravek PH plus, který taktéž najdete v naší široké nabídce v kapalném i granulovaném stavu v různě velkých baleních od předních výrobců za velmi příznivých cenových podmínek.

V případě zvýšení těchto hodnot, použijte přípravek PH minus. Ke zvýšení může dojít v důsledku používání sanilizační jednotky, kdy se při elektrolytickém rozkladu solného roztoku samovolně tyto hodnoty zvyšují. Takové zvýšení pak může zapříčinit vznik nejrůznějších řas, které promění Váš bazén v nechutnou břečku, která nebude vhodná ke koupání.

Proto provádějte pravidelnou kontrolu bazénové vody a při zjištění nedostatku ihned použijte přípravek PH plus nebo minus k odstranění problému. U nás také najdete i další přípravky bazénové chemie, které byste mohli potřebovat k péči o Váš bazén.

moderní dům, bazén, sezení

Author Avatar
by pi4.cz