Bitcoin – těžba a BTC miner

Bitcoin – těžba a BTC miner

Slyšeli jste už o kryptoměně? Víte co taková kryptoměna znamená a jak jí můžete získat? Chcete jí používat nebo rovnou těžit? Jako první digitální měna, která přišla na svět v roce 2008, byla kryptoměna Bitcoin zkráceně BTC.
Virtuální měna působící na internetu, kterou se nechá platit, nakupovat, může být obsahem obchodování a nechá se také těžit. Těžba na začátku probíhala pomocí PC a výkonné grafické karty, ale časem se proces těžby zmodernizoval a na řadu přišel btc miner.

elektronické peníze

Tento název patří těžebnímu stroji, kterým je výkonný PC a hardware, který je známý jako ASIC. Tento HW umožňuje právě těžbu bitcoinů a i další kryptoměny, která se těží na stejném principu jako BTC.

Co je bitcoin mining?
Těžba BTC a dalších kryptoměn spočívá v potvrzování bloků transakcí, které se samotným potvrzováním také ověřují. Za potvrzování transakcí získávají těžaři odměnu v podobě právě zvolené digitální měny, v tomto případě Bitcoinů. Odměnu získávají také z transakčních poplatků.

Těžba je náročná na výkon PC zařízení a také na spotřebu elektrické energie, takže odměna je opravdu zasloužená. Těžba se právě kvůli spotřebě elektrické energie nevyplácí samostatně a je výhodné se začlenit do tzv. mining pool.
U těžby se setkáte také s pojmem blockchain což je jakási účetní kniha, která shromažďuje všechny transakce, které v této síti proběhnou.
Základem těžby je hashovací funkce co se dá stručně popsat jako převedení vstupních dat na výstup. Jde o jakýsi balíček dat s danými funkcemi či vzorci a samotnými výpočty.

distribuce

Výhodou kryptoměny je, že jí nelze falšovat a nepodléhá žádné nadvládě tedy ani bance ani státu. O její bezpečné využívání se starají samotní těžaři, kterými se můžete stát i vy po pořízení výkonného těžebního stroje.
Investice, která se vám úspěšnou těžbou vrátí v podobě vydělaných bitcoinů.

Author Avatar
by pi4.cz