7 věcí, které můžete dělat, když je špatné počasí

7 věcí, které můžete dělat, když je špatné počasí

Přechod z barevného podzimu do chladné zimy je pro lidské tělo v celém roce nejnáročnější. Několik vrstev oblečení, do kterých se i tak vlezlá zima dostane, a nepříjemné obličeje ráno, když jedete do práce, které mluví za vše. Pak máte konečně volno, ale nevíte, co v takovém počasí dělat. Přinášíme vám 7 tipů, které zaručeně zaženou nudu.
bílá maska

1. Udělejte si čas na sebe

Konečně máte chviličku času, tak proč ji nevyužít. Jak je to dlouho, co jste si dala horkou koupel plnou pěny? Nebo kdy naposledy jste si dala na obličej kosmetickou masku? Pokud nemáte zrovna žádnou doma, můžete si jí klidně vyrobit. Na internetu najdete spoustu babských rad.

2. Zajděte do knihovny

V knihovně vás zima nenajde. Můžete se tam zavřít a číst si nebo si něco půjčit na doma. Třeba tu i někoho potkáte a seznámíte se. Rozhodně se ale nebudete nudit.

3. Udělejte si filmový maraton

Nakupte popcorn a dobré pití. Připravte si filmy a filmová noc může začít. Pokud máte děti, přítele nebo dobrou kamarádku, nebojte se je do svého programu zapojit. Uvidíte, že to všichni, a hlavně vy, oceníte.

4. Vyrobte si dekoraci třeba na Vánoce

Na internetu najdete spoustu tipů na vlastnoruční bytovou dekoraci. Nejoblíbenější jsou asi vánoční adventní věnce, na které většinu materiálu seženete venku. Pak už vám stačí jen provázek, tavná pistole a svíčky. Pokud chcete zabavit i své děti, můžete jim pomoci s výrobou malých svícínků. Budou se vám hodit na štědrovečerní stůl.
policová knihovna

5. Navštivte kurz nebo přednášku

Podívejte se na kulturní program vašeho města. Jistě vás překvapí, kolik zajímavých věcí se vám děje kousek od bydliště a vy o nich ani nevíte. Cestopisné přednášky či kurzy, které vás naučí vnitřní rovnováze nejsou výjimkou.

6. Udělejte si tematický večer

Večer jako v Číně nebo v Indii? Není problém, když víte, jak na to. Můžete uvařit pokrm, který je pro danou zemi tradiční a pustit si místní hudbu. Budete se cítit skoro jako na dovolené.

7. Relaxujte

Práce, úklid, péče o děti… Je toho na vás moc? Udělejte si jeden den dovolené. Místo vaření si objednejte pizzu a úklid posuňte o pár dní, protože ten vám stejně neuteče. Udělejte si kávu nebo čaj a začtěte se do oblíbené knihy či časopisu.
Tak už víte, co si počít s nevyužitým časem nebo jak zahnat nudu? Období zimy zase brzy uteče a my se můžeme společně těšit na jaro a léto, kdy už bude zase teplo.

Author Avatar
by pi4.cz